Sohbet Odaları Giriş

Geveze Sohbet – Geveze mIRC Chat Sitesi

Geveze sohbet odaları sayesinde, can sıkıntınızdan ötürü yapılacak bir şey bulamama durumunuz artık tarihe karışıyor. Çünkü konuşmak ya da yeni bir arayışa girmek veya örneğin bir sırrınızı paylaşmak için gerçekten doğru yerdesiniz.

Geveze Chat sayesinde kanal genelinde ki kullanıcılarla sırlarınızı paylaşabilir yeni arkadaşlarla tanışabilirsiniz.

Veya amacınız sadece vakit geçirmekse boş zamanlarınızda yeni arkadaşlıklar kazanmak içinde Geveze Sohbet odaları bu ihtiyacınızı karşılamak amacıyla kuruldu. 7/24 açık ve her zaman yeni insanların geldiği sohbet odalarımızı deneyebilirsiniz.

Geveze Sohbet odaları sayesinde, günün stres ve yorgunluğu atabilir, kahvenizi içerken de Geveze chat sohbet’i edebilirsiniz.

Yılların ve geçmiş senelerden elde ettiğimiz tecrübe ile seviyeli bir sohbet ortamı kurduğumuzu garanti ediyor. Her gün daha iyisi için çalışıyoruz.

Ve siz halen makaleyi okuyor ve yeni arkadaşlıklar edinip Geveze sohbet odalarında ki yerinizi almak istiyorsanız, lütfen sayfanın yan tarafında bulunan “-Sohbet ‘e Bağlan” sekmesine tıklayın.

Türkiye ve Dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan Mirc Sohbet programı artık Türkçe olarak da hizmetinizde. Ücretsiz olarak, web sohbet ve online mobil chat odası bağlantısı alternatifi olan Türkçe Mirc chat sohbet programı, tamamen güvenli ve kullanımı son derece kolay bir chat uygulamasıdır. Sizlerin daha rahat bir chat sohbet odası deneyimi yaşamanız için uzman ekibimiz tarafından hazırlanan bu sohbet programı ile yeni dostluklar ve arkadaşlıklar kurmak hiç zor değil. Bunun için tek yapmanız gereken, sitemizde bulunan Mirc indir linkine tıklayarak Türkçe Mirc sohbet programını bilgisayarınıza download ederek, kurulumunu yapmanız ve hızlı şekilde sohbet odaları girişi yaparak muhabbet ortamımıza katılmanızdır.

Mirc Programının Yapımcısı Kimdir? Mirc Ne işe Yarar?

Mirc sohbet programını ilk defa tasarlayarak kullanıma sunan kişi Khaled Mardam-bey’dir. IRC tabanlı bir sohbet yazılımı olan Mirc, orijinal dilde İngilizce olarak hazırlanmış ve zamanla dünya çapında gördüğü beğeniden ötürü diğer dillere de çevrilmiştir. Mirc chat programını Türkiye’de yaşayan sohbet severlerin rahatça kullanabilmeleri için Türkçe diline çevirdik. Ara yüzünde bazı değişiklikler yaparak, hızlı ve eğlenceli bir görünüme kavuşturduk. Böylece sohbet odaları sayfalarımıza Türkçe Mirc indir linkine basarak, Mirc kullanmayı tercih eden arkadaşlarımızın beklentileri de karşılanmış oldu.

Mirc programını kullanmak oldukça basittir. Mirc simgesine basılıp, programı açtıktan sonra size bir sohbet penceresi açılır. Bu sohbet girişi kısmına chat sitemizde kullanmak istediğiniz kullanıcı adınızı (nick/rumuz) yazarak sohbete bağlan yazısına tıklayarak chat sitemize giriş yapmış olursunuz.

Türkçe Mirc kullanarak, IRC tabanlı sohbet sitelerine giriş yapmış oluyorsunuz. Sağ tarafta kanal ve bu sohbet odalarında online olan kullanıcılar listelenir. Bu listeden kanal ve rumuz seçerek sohbete başlayabilirsiniz. Mirc programı irc komutlarını da kendi içinde barındıran bir yazılımdır. Bu şekilde ezberlemeye gerek olmadan, nick/rumuz kaydı yapabilir, kanal kaydedebilir ve kanal operatörü komutlarına kısayollarla ulaşabilirsiniz.

Mirc ile Kameralı Sohbet ve Sesli Chat Yapılabilir mi?

İlk tasarlandığında Mirc programı, yazılı olarak mesajlaşma imkanı sağlayacak biçimde hazırlanmıştı. O günün şartlarında kameralı sohbet uygulamaları ve sesli chat sistemleri henüz bugünkü kadar gelişmiş değildi. Bu açıdan kullanıcılar yazılı olarak sohbet odalarında görüşebilmekteydi. Günümüzde de orijinal mirc kullanıcıları aynı şekilde chat odalarında sohbet yapmaktadır. Ancak istisnalar da mevcuttur. Sonradan eklenen kodlarla ve eklentilerle Mirc programına sesli ve görüntülü olarak chat yapabilme özellikleri de eklenmiştir. Ancak IRC’nin genel yapısına baktığımızda, IRC sohbet siteleri, kişilerin gizliliğini koruma noktasında en güvenli sohbet şeklinin yazılı sohbet olduğu noktasında hemfikirdir. Bu açıdan bakıldığında, ilk defa tanıştığınız birinin sizi görmesi kişisel gizliliğinizi rahatsız edebilir. Bu anlamda Türkçe Mirc ve diğer dillerde hazırlanan Mirc programları genel olarak yazılı sohbet alışkanlığını sürdürmektedir. Sitemizde bulunan Türkçe Mirc indir linkine tıklayarak zahmetsiz şekilde Mirc sohbet programımızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Mirc sohbet odalarında, radyo ve müzik dinleme imkanı da bulunmaktadır. Mirc programına eklediğimiz yeni bir özellik olan online canlı radyo dinle seçeneği ile, radyo sitemiz olan sanalfm.net üzerinden 24 saat aralıksız şekilde, en hit şarkıları dinleyebilir ve müziğin ritmini hissedebilirsiniz.

Mirc Sohbet ile Şehir Sohbet Odaları Sizleri Bekliyor!

Chat sitemizde, kullanıcılarımızın ilgi alanlarına göre çeşitli sohbet odaları oluşturduk. Yaşadığınız şehre özel de sohbet kanalları mevcut. İstanbul sohbet odaları buna en güzel örnektir. İstanbul’da yaşayan sohbet kullanıcıları, İstanbul sohbet odası kanalında birbirleriyle keyifli şekilde chat yaparak, eğlenceli vakitler geçirmekte ve yeni dostluklar kurmaktadır. Ankara sohbet odası, İzmir chat odaları, Bursa sohbet kanalı, Adana, Eskişehir, Sakarya, Trabzon, Rize, Edirne, Giresun, Kayseri, Malatya, Edirne, Kırklareli, Mersin, Hatay, Gaziantep, Hakkari, Diyarbakır, Kahramanmaraş  gibi her şehrimize özel açılmış sohbet odalarımızda hemşerilerinizle tanışabilir ve yaşadığınız şehirle ilgili muhabbet edebilirsiniz.

Türkçe Mirc Sohbet Programı Ülkeleri Birbirine Bağlıyor!

Evet yanlış duymadınız! Türkiye dışında yaşayan gurbetçi insanlarımız da vatan hasreti ve memleket özlemlerini web sohbeti sitemize girerek gidermekteler. Almanya sohbet, Hollanda chat, İngiltere sohbet odaları, Rusya Chat, Azerbaycan sohbet, Fransa sohbet odası, Danimarka, Bosna-Hersek gibi birçok ülkeden yurttaşımız da sohbet sitemizde chat ve sohbet yaparak vatan özlemini bir derece gidermektedir.

En samimi dostluklar ve en sağlam arkadaşlıklar için sizleri de TurkMirc.Net Mirc Sohbet sitemize bekliyoruz.