Sohbet Odaları Giriş

Mircalem Script indir – Türkçe Mirc Sohbet

mIRCalem, Windows kullanıcılarının IRC tabanlı sohbet ve mircalem chat kanallarına bağlanmalarını ve diğer kullanıcılarla gerçek zamanlı olarak sohbet etmelerini sağlayan bir programdır. İngilizcesi “Microsoft Internet Relay Chat” olup, yazılı olarak sohbet edebilmeyi, radyo dinleyebilmeyi, dosya gönderebilmeyi sağlayan bir uygulamadır.  IRC diğer geveze sohbet uygulamalarından biraz farklı çalışır, ancak temel bilgileri birkaç dakika içinde öğrenebilir ve arkadaşlarınızla ve yeni tanıştığınız kişilerle konuşmaya başlayabilirsiniz. Mirc sohbet odaları girişi için öncelikle kendinize bir nick/rumuz belirlemelisiniz. Ardından sohbet serverına giriş yapılır ve farklı kelebek script sohbet odaları arasından en beğendiklerinize girerek sohbete başlarsınız.

Türkçe Mirc İndir ve Mirc Sohbet Odalarında Sohbete Başla!

Sizler için Mirc sohbet programını, Türkçe hale getirdik. Rahat ve güvenli şekilde Türkçe Mirc programımızı kullanabilmek için, sitemizde bulunan Mirc indir linkine tıklayın, bilgisayarınıza kurun ve hemen sohbete bağlanın!

Türkçe Mirc Kurulumu Nasıl Yapılır?

 1. Net sitesi üzerinden, sizin için hazırladığımız ve tüm virüs taramalarından geçirilmiş olan sohbet programını indirmek için, sitemizde bulunan Türkçe Mirc indir linkine tıklayınız.

  mirc logo - Mircalem Script indir - Türkçe Mirc Sohbet
  Türkçe mIRC indirmek için -TIKLAYINIZ-

 2. Windows 98, XP, Windows 7, Vista, Windows 8 ve 10 sürümü ile uyumlu çalışabilen Türkçe Mirc programını bilgisayarınıza indirdikten sonra setup yani kurulum aşamasına geçin.
 3. İndirdiğiniz Mirc dosyasına kurulum için tıkladıktan sonra açılan kurulum sihirbazı yardımıyla kurulumu tamamlayın.
 4. Mircalem sohbet programını bilgisayarınıza kurduktan sonra chat girişi için Mirc simgesine tıklayın ve Türkçe Mirc sohbet programını açın. Kullanmak istediğiniz Nick / rumuz tercihini yaparak sohbet odasına bağlan linkine tıklayın.
 5. IRC sohbet sitesine bağlandıktan sonra sağ tarafta sohbet odaları ve bu sohbet odalarına tıkladığınızda, o sohbet odasında bulunan kullanıcıları göreceksiniz. Bu kişilerle özel sohbet için, sohbet nickinin üstüne tıklayın ve özelden merhaba diyerek sohbete başlayın.
 6. Sohbet odaları içinde genel sohbet için kanal genelinde de yazışabilirsiniz. Chat odasında, sizi rahatsız eden kişiler olursa şikayetinizi kanal operatörlerine bildirebilirsiniz.
 7. Radyo ve oyun, yarışma gibi eğlence amaçlı sohbet odaları da bulunmaktadır. Bu odalarda, hem yarışabilir hem de müzik dinleyebilirsiniz.
 8. Dini ve İslami konularda sohbet etmekten hoşlanıyorsanız, İslami sohbet, dini sohbet, nur chat gibi sohbet odalarına giriş yapabilirsiniz. Ejder script Sohbet sunucusunda bulunan tüm kanalları listelemek için /list yazın ve enter tuşuna basın. Sağ tarafta tüm sohbet odalarının listelendiği bir yer açılacaktır. Burdaki listedeki sohbet odalarından istediğinizin üstüne çift tıklayın ve klavye script sohbet odasına girin.
 9. Şehir sohbetlerinden hoşlanan biriyseniz, İstanbul sohbet, Ankara sohbet, İzmir chat, Konya sohbet, Adana, Bursa, Eskişehir, Trabzon, Malatya, Sakarya, İzmit, Aydın, Muğla, Antalya, Rize, Erzurum, Elazığ gibi birçok chat odası tam size göre. Bu odalara girerek o şehirde yaşayan kişilerle tanışabilir ve yeni dostluklar edinebilirsiniz.
 10. Felsefe sohbeti, psikoloji, Aşk, Sevgi, Cinsellik, Müzik gibi konularda açılan birçok sohbet odası bulunmaktadır. Türkçe Mirc Sohbet Programı üzerinden tüm bu odalarda rahat bir şekilde, gizliliğinize dikkat ederek sohbet edebilirsiniz.

Mirc Sohbet Sitesi Kuralları ve Tavsiyeleri

 1. Sohbet odalarına giren kişiler, karşıdaki kişiyi görmediklerinden ve kimlikleri gizli kaldığından bazen saygısızca hatta rahatsızlık verici şekilde bir sohbete girişmektedir. Bu da kaliteli bir sohbet ve muhabbet ortamı için en istenmedik durumlardandır. Tıpkı gerçek hayattaki gibi, karşınızda gerçek bir şahıs olduğunu unutmadan medeni bir çerçevede sohbet etmeyi ilke edinmek, uzun vadede nitelikli dostluklar edinmenizde ve sohbet ortamında size saygı gösterilmesinde etkili olacaktır.
 2. Aradığınız sohbet tarzına en yakın sohbet odasına girmeniz, daha keyifli bir sohbet deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır. Örneğin; Felsefeye meraklı biriyseniz felsefe sohbet odası tam size göre. Edebiyat ve şiir odaları da bu konulara merak eden kişileri topladığından, edebi sohbet için en müsait sohbet odaları olmaktadır. Bunun yanında, İslami ve dini sohbet için, İslami sohbet, dini sohbet, nur chat gibi sohbet odaları doğru tercih olacaktır. İstanbul’da yaşayan birisi için en ideal sohbet odası da İstanbul sohbet odasıdır. İstanbul’da yaşayan kişilerle tanışmak, İstanbul hakkında detaylı bilgi almak, kültürel ve sanatsal faaliyetler hakkında tavsiyeler almak için İstanbul sohbet odası doğru tercih olacaktır. Ankara sohbet, İzmir sohbet, Bursa sohbet, Konya chat, Adana chat, Eskişehir sohbet odaları gibi birçok sohbet odası da benzer şekilde, hemşerileri buluşturan ve keyifli muhabbetlerin döndüğü sohbet mekanlarıdır.
 3. Türkçe Mirc sohbet sitesi kullanıcılarına çeşitli konularda yardımcı olmak için tüm sohbet odalarında kanal operatörleri bulunmaktadır. Bu görevlilerin amacı, sizlerin daha rahat ve güvenli şekilde sohbet edebilmenizi sağlamaktır. Sizi rahatsız eden bir durumda, ya da bilgi almak için bu görevlilerden yardım isteyebilirsiniz.
 4. IRC komutları hakkında bilgi almak için #help ve #operhelp gibi odalara girerek, yardım alabilirsiniz.

En Keyifli Sohbetler için Türkçe Mirc Sohbet Programı indir!

Yukarıda uzun uzun açıkladığımız gibi, Mirc, yıllardır, IRC tabanlı sohbet sitelerine giriş yapmakta kullanılan en güzel uygulamalardan birisidir. TurkMirc.Net ekibi olarak, sizlere bu deneyimi yaşatmak için, orijinali İngilizce olarak geliştirilen mIRCalem programını, Türkçe diline çevirdik. İhtiyacınız olacağınızı düşündüğümüz yeni eklemeler yaparak, eğlenceli bir şekle dönüştürdük. Canınız sıkılıyora, Yeni arkadaşlıklara merhaba demek istiyorsanız, ilgi duyduğunuz alanlarda sohbet edecek birilerini arıyorsanız sizler de, bizi tercih eden binlerce kullanıcımızın yaptığı gibi Türkçe Mirc sohbet programımızı indirin. Bunun için tek yapmanız gereken, sitemizde bulunan Mirc indir linkine ya da butonuna tıklamak ve kurulumu tamamlayarak, sohbete bağlanmak. Hepsi bu kadar basit! Eğlencenin tadına bizimle varın!

İyi sohbetler 🙂